O mnie

Nazywam się Zyta Machnicka i wierzę, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą. Codziennie mam na to nowe dowody, o czym możesz przeczytać m.in. w książce “Lepszy pracodawca. Jak autentyczny employer branding zmienia biznes, rynek pracy i ludzi“, która nakładem Wydawnictwa Onepress w styczniu 2020 r. pojawiła się na rynku :)

Co konkretnie robię?
Na co dzień przede wszystkim działam w hubie edukacyjnym Lightness – jako jego szefowa, główny człowiek od strategii i trenerka. Współpracuję z firmami, które chcą: więcej zatrudniać, szybciej rekrutować, mocniej angażować i przede wszystkim lepiej komunikować się z kandydatami i pracownikami. Dzieje się to podczas spotkań warsztatowych, wystąpień, eksperckich sesji inspiracyjnych i konsultacji (wszystko w wersji online lub offline). Mają one jeden główny cel: wyposażyć moich rozmówców w konkretne rozwiązania z zakresu candidate experience i employee experience (po ludzku: ułatwiające rekrutację oraz codzienną komunikację z kandydatami i pracownikami), które można wdrożyć od już. Takich projektów mam już za sobą ponad 200.

Co już zrobiłam, a co ma wpływ na to moje “teraz”?
Jestem dumną legniczanką, która od 16 lat mieszka w Krakowie, a od 15 lat pracuje zawodowo – właściwie w całej Polsce. W tym czasie dobrze poznałam potrzeby kandydatów, pracowników i pracodawców: rekrutowałam dla Klientów wewnętrznych i zewnętrznych, współtworzyłam od podstaw agencję rekrutacyjną, prowadziłam zespoły rekrutacyjne, projektowałam strony internetowe i portale pracy z funkcją ATS oraz kierowałam działaniami marketingowymi dla 4 firm HR. Własną działalność szkoleniowo-konsultingową z zakresu employer brandingu prowadzę od stycznia 2011 roku.

Jestem pomysłodawczynią i opiekunką merytoryczną pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH w Krakowie (właśnie trwa rekrutacja na VIII edycjĘ) oraz współorganizatorką i opiekunką merytoryczną nowych studiów podyplomowych Trendwatching & Future Studies (trwa rekrutacja na II edycję) także na AGH.

Ponad 6 lat temu zainicjowałam i współorganizuję do teraz #ebmasters – ogólnopolską społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, w ramach której zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt otwartych eventów w 7 miastach w Polsce. I wraz z ciągle rosnącą wspaniałą Ekipą EB-owych Wilków otwieramy coraz to nowe osoby i firmy na potencjał autentycznego employer brandingu.

Spotkasz mnie też na konferencjach branżowych oraz w jury najważniejszych ogólnopolskich konkursów z zakresu EB i HR (byłam i/lub jestem jurorką m.in. w EB Kreator, HR Dream Team, EBstars, Bohaterowie HR oraz best Benefits Strategy).

Z wykształcenia jestem socjolożką i specem od multimediów, a z zamiłowania – pasjonatką wędrówek górskich, wielbicielką ludzi, sprytnego słowotwórstwa i sztuki ulicy. Od ponad 2 lat jestem też miłośniczką króli, szczególnie tych potrzebujących adopcji) i mam pod swoją bezklatkową opieką już dwa takie uszate huncwoty.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga. Tu parę słów o jego genezie.

Jeżeli chcesz pogadać o współpracy, w sprawach pilnych zadzwoń: 505 813 689,
a w tych mniej pilnych napisz do mnie na: zyta@lightness.pl.

Możesz mnie też łapać na LinkedIn, FacebookuTwitterze i Instagramie. Jeśli tam jesteś, odezwij się do mnie śmiało :)