Nazywam się Zyta Machnicka, wierzę, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą. I codziennie mam na to nowe dowody.

Mówią o mnie, że wprowadziłam na polskie uczelnie employer branding. Mówią, że doprowadziłam do otwartej wymiany wiedzy w świecie HR, powstania branżowych społeczności i odkrycia prawdziwych EB-owych talentów. Mówią też, że z każdego mojego – zawsze nieidealnego – projektu, warsztatu, wystąpienia i artykułu biją autorskie pomysły, ogromne doświadczenie i jeszcze większa autentyczność, które doprowadzają do małych i wielkich zmian w organizacjach. I że choć wcale nie tak łatwo się do mnie „dobić”, warto to zrobić.

A ja mówię wtedy, że jest jeszcze wiele rzeczy, które chciałabym zrobić i pokazać Wam na rynku :)

Co konkretnie robię teraz?
Na co dzień najwięcej działam w hubie edukacyjnym Lightness – jako CEO, główny strateg i trener współpracuję z firmami, które chcą: więcej zatrudniać, szybciej rekrutować, mocniej angażować i przede wszystkim lepiej komunikować się z kandydatami i pracownikami. Dzieje się to podczas spotkań warsztatowych i konsultacji, które mają jeden główny cel: wyposażyć moich rozmówców w konkretne rozwiązania z zakresu candidate experience i emloyee experience, które można wdrożyć od już. Takich projektów mam już za sobą ponad 200.

Co już zrobiłam, a co ma wpływ na to moje „teraz”?
Jestem dumną legniczanką, która od 15 lat mieszka w Krakowie, a od 14 lat pracuje zawodowo – właściwie w całej Polsce. W tym czasie dobrze poznałam potrzeby kandydatów, pracowników i pracodawców: rekrutowałam dla Klientów wewnętrznych i zewnętrznych, współtworzyłam od podstaw agencję rekrutacyjną, prowadziłam zespoły rekrutacyjne, projektowałam strony internetowe i portale pracy z funkcją ATS oraz kierowałam działaniami marketingowymi dla 4 firm HR. Własną działalność szkoleniowo-konsultingową z zakresu employer brandingu prowadzę od stycznia 2011 roku.

Jestem pomysłodawczynią i opiekunem merytorycznym pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH w Krakowie (właśnie trwa rekrutacja na VII edycję) oraz współorganizatorką i opiekunem merytorycznym nowych studiów podyplomowych Trendwatching & Future Studies (i na nie właśnie trwa rekrutacja) także na AGH.
Zainicjowałam i współorganizuję #ebmasters – ogólnopolską społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, w ramach której zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt otwartych eventów w 6 mastach w Polsce. I wraz z ciągle rosnącą wspaniałą Ekipą EB-owych Wilków otwieramy coraz to nowe osoby i firmy na potencjał dobrego employer brandingu.

Spotkasz mnie też na konferencjach branżowych oraz w jury najważniejszych ogólnopolskich konkursów z zakresu EB i HR (EB Kreator, HR Dream Team, EBstars, Bohaterowie HR oraz best Benefits Strategy).

Z wykształcenia jestem socjolożką i specem od multimediów, a z zamiłowania – pasjonatką wędrówek górskich, wielbicielką ludzi, sprytnego słowotwórstwa i sztuki ulicy.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga. Tu parę słów o jego genezie.

Jeżeli chcesz pogadać o współpracy, w sprawach pilnych zadzwoń: 505 813 689,
a w tych mniej pilnych napisz do mnie na: zyta@lightness.pl lub łap mnie na LinkedIn.

Na co dzień znajdziesz mnie również na FacebookuTwitterze i Instagramie. Jeśli tam jesteś, odezwij się do mnie śmiało :)