Nazywam się Zyta Machnicka, wierzę, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą i mam na to dowody.

Mówią o mnie, że wprowadziłam na uczelnie employer branding. Mówią, że doprowadziłam do otwartej wymiany wiedzy w świecie HR, powstania branżowych społeczności i odkrycia prawdziwych talentów. Mówią też, że z każdego mojego projektu, warsztatu, wystąpienia i artykułu biją autorskie pomysły, ogromne doświadczenie i jeszcze większa autentyczność. I że choć wcale nie tak łatwo się do mnie „dobić”, warto to zrobić. Bo przekonasz się wtedy na własnej skórze, że przyciąganie najlepszych kandydatów i angażowanie aktualnej kadry jest proste. I że Ty też jeszcze dziś możesz osiągać ponadprzeciętne efekty jako pracodawca.


Co konkretnie robię?

Na co dzień działam w Lightness – jako Employer Branding Partner i trener pomagam pracodawcom i agencjom HR odkryć swój potencjał i znaleźć własną drogę do kandydatów i pracowników. Dzieje się to podczas szkoleń, spotkań warsztatowych i laboratoriów, które mają jeden główny cel: wyposażyć moich rozmówców w konkretne rozwiązania, które można wdrożyć od już.

Przez ponad 13 lat dobrze poznałam potrzeby kandydatów, pracowników i pracodawców: rekrutowałam dla Klientów wewnętrznych i zewnętrznych, współtworzyłam od podstaw agencję rekrutacyjną, prowadziłam zespoły rekrutacyjne, projektowałam strony internetowe i portale pracy z funkcją ATS oraz kierowałam działaniami marketingowymi dla 4 firm HR. Własną działalność szkoleniowo-konsultingową z zakresu employer brandingu prowadzę od stycznia 2011 roku.

Jestem pomysłodawczynią i opiekunem merytorycznym pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH w Krakowie (właśnie trwa IV edycja!).  Jestem też pomysłodawczynią i organizatorką #ebmasters – ogólnopolskiej społeczności praktyków i pasjonatów employer brandingu.

Spotkasz mnie też na konferencjach branżowych oraz w jury najważniejszych ogólnopolskich konkursów z zakresu EB i HR (EB Kreator, HR Dream Team, EBstars, Bohaterowie HR oraz best Benefits Strategy).

Z wykształcenia jestem socjolożką i specem od multimediów, a z zamiłowania – pasjonatką wędrówek górskich, wielbicielką ludzi, sprytnego słowotwórstwa i sztuki ulicy.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga. Tu parę słów o jego genezie.

Jeżeli chcesz pogadać o współpracy, w sprawach pilnych zadzwoń: 505 813 689,
a w tych mniej pilnych napisz do mnie na: zyta@lightness.pl lub łap mnie na LinkedIn.

Znajdziesz mnie również na FacebookuTwitterze i Instagramie.