Nazywam się Zyta Machnicka, wierzę, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą. I codziennie mam na to nowe dowody.


Co konkretnie robię?
Na co dzień przede wszystkim działam w hubie edukacyjnym Lightness – jako CEO, główny strateg i trener współpracuję z firmami, które chcą: więcej zatrudniać, szybciej rekrutować, mocniej angażować i przede wszystkim lepiej komunikować się z kandydatami i pracownikami. Dzieje się to podczas spotkań warsztatowych, wystąpień i konsultacji, które mają jeden główny cel: wyposażyć moich rozmówców w konkretne rozwiązania z zakresu candidate experience i employee experience (po ludzku: ułatwiające rekrutację oraz codzienną komunikację z kandydatami i pracownikami), które można wdrożyć od już. Takich projektów mam już za sobą ponad 200.


25 września w Krakowie wraz z moim Zespołem organizujemy duży event w formule One-Woman-Conference: Lightness conf 2019. Jest on kierowany nie tylko do branży HR & EB, ale przede wszystkim  do managerów i speców od marketingu, komunikacji, sprzedaży, IT i innych kluczowych działów w firmach, a także do agencji reklamowych, marketingowych, interaktywnych i HR. Będziemy RAZEM dyskutować o doświadczaniu kultury rekrutacji i szukać sposobów na bardziej efektywne i skuteczne rekrutacje. Bo na employer branding i rekrutację ma wpływ absolutnie każdy firmowy dział i czas najwyższy ze wszystkimi działami o tym zacząć rozmawiać. Zapraszam Cię bardzo serdecznie do udziału w tym projekcie!

Co już zrobiłam, a co ma wpływ na to moje „teraz”?
Jestem dumną legniczanką, która od 15 lat mieszka w Krakowie, a od 14 lat pracuje zawodowo – właściwie w całej Polsce. W tym czasie dobrze poznałam potrzeby kandydatów, pracowników i pracodawców: rekrutowałam dla Klientów wewnętrznych i zewnętrznych, współtworzyłam od podstaw agencję rekrutacyjną, prowadziłam zespoły rekrutacyjne, projektowałam strony internetowe i portale pracy z funkcją ATS oraz kierowałam działaniami marketingowymi dla 4 firm HR. Własną działalność szkoleniowo-konsultingową z zakresu employer brandingu prowadzę od stycznia 2011 roku.

Jestem pomysłodawczynią i opiekunem merytorycznym pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH w Krakowie (właśnie trwa rekrutacja na VII edycję) oraz współorganizatorką i opiekunem merytorycznym nowych studiów podyplomowych Trendwatching & Future Studies (i na nie właśnie trwa rekrutacja) także na AGH.

Ponad 5 lat temu zainicjowałam i współorganizuję do teraz #ebmasters – ogólnopolską społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, w ramach której zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt otwartych eventów w 6 mastach w Polsce. I wraz z ciągle rosnącą wspaniałą Ekipą EB-owych Wilków otwieramy coraz to nowe osoby i firmy na potencjał autentycznego employer brandingu.

Spotkasz mnie też na konferencjach branżowych oraz w jury najważniejszych ogólnopolskich konkursów z zakresu EB i HR (EB Kreator, HR Dream Team, EBstars, Bohaterowie HR oraz best Benefits Strategy).

Z wykształcenia jestem socjolożką i specem od multimediów, a z zamiłowania – pasjonatką wędrówek górskich, wielbicielką ludzi, sprytnego słowotwórstwa i sztuki ulicy.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga. Tu parę słów o jego genezie.

Jeżeli chcesz pogadać o współpracy, w sprawach pilnych zadzwoń: 505 813 689,
a w tych mniej pilnych napisz do mnie na: zyta@lightness.pl lub łap mnie na LinkedIn.

Na co dzień znajdziesz mnie również na FacebookuTwitterze i Instagramie. Jeśli tam jesteś, odezwij się do mnie śmiało :)