To zespoły budują kulturę rekrutacji

Kultura Twojej rekrutacji
Od dłuższego czasu na branżowej scenie poruszany jest temat kultury organizacyjnej. I jej ogromnej roli w budowaniu spójnego wizerunku i więzi z przedsiębiorstwem. Choć jest to temat ważny, potrzebny i sama się do niego często odnoszę w swoich wystąpieniach publicznych, wraca mi jednak pewna myśl.  Że tak bardzo przyzwyczailiśmy się do filozofowania na temat organizacji w skali makro, że przestaliśmy zwracać uwagę na jej składniki mikro. A jednym z nich na pewno jest kultura rekrutacji, będąca czymś więcej niż tylko treścią ogłoszeń o pracę i wiadomościami wysyłanymi do kandydatów.

Sposób, w jaki codziennie prowadzisz swoją komunikację z kandydatami i wiedza oraz wartości, na których ją opierasz, ma ogromny wpływ nie tylko na skuteczność procesów rekrutacyjnych prowadzonych w Twojej firmie. Ma on przede wszystkim wpływ na obraz, jaki budujesz na temat swojego przedsiębiorstwa na rynku. A wrażenia, z którymi pozostawiasz rekrutowane osoby, mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w komentarzach na Twój temat jako pracodawcy. Candidate experience ma swoje przełożenie przede wszystkim na ich późniejsze – pozytywne lub negatywne – decyzje zakupowe.

Nie tylko branża
Piszę o tym dlatego, że uczestnikami większości konferencji branżowych są zwykle tylko pracownicy działów HR, rekrutacji i employer brandingu. Rzecz niby oczywista, bo przecież o sprawach branżowych powinna dyskutować branża. Problem jednak w tym, że branża HR nie rozwiąże sama swoich problemów z budowaniem realnego partnerstwa z innymi departamentami w firmie. Potrzebny jest do tego dialog z ludźmi, z którymi rozmawiać się najbardziej obawia.

Najwyższy czas powiedzieć wprost, że za employer branding i rekrutację nie odpowiadają jedynie działy HR & EB. Na markę pracodawcy oraz doświadczenia kandydatów wpływają wszystkie działy w firmie. A już szczególnie ich managerowie. I najwyższy czas zacząć o tym dyskutować razem.

Trochę inny projekt
A ponieważ oprócz inicjatywy #ebmasters nie znalazłam w naszej branży odpowiedniej przestrzeni na tę wspólną dyskusję, razem z moim Zespołem hubu edukacyjnego Lightness postanowiłam taką przestrzeń stworzyć. I właśnie dlatego powstał pomysł organizacji Lightness conf 2019.
Jest to pierwsze wydarzenie dla interdyscyplinarnych zespołów, czyli dla HR, EB, rekrutacji, ale również dla marketingu, komunikacji sprzedaży czy IT. A także dla agencji reklamowych, interaktywnych i marketingowych. Żeby razem rozmawiać o budowaniu i doświadczaniu kultury rekrutacji. I wspólnie szukać rozwiązań na skuteczną rekrutację i naprawdę wartościowe candidate experience, które ma swoje przełożenie na biznes.

Dlatego bardzo serdecznie zapraszam Was 25 września do krakowskiego Klubu Studio, który po modernizacji jest absolutnie fantastycznym miejscem dla tej inicjatywy. Zaproście do udziału w tym evencie swoich współpracowników z innych działów. Gwarantuję Wam, że zmieni on Wasze podejście do procesów rekrutacyjnych. I pomoże w budowaniu REALNEGO partnerstwa w biznesie.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na: www.conf.lightness.pl

PS Bilety early bird dostępne są do 15 sierpnia. Warto się spieszyć.