Bo każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą

Witajcie, nazywam się Zyta i wierzę, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą.

7 lat temu postanowiłam, że zrobię coś dobrego dla polskiego rynku pracy. Że pokażę pracodawcom i agencjom rekrutacyjnym, w jaki sposób przyciągać najlepszych kandydatów z rynku i jak sprawić, żeby zostali na dłużej. Zafascynował mnie wtedy employer branding, czyli termin odnoszący się do działań firm zmierzających do zbudowania atrakcyjnego środowiska pracy oraz zarządzania wizerunkiem  pracodawcy z wyboru. Od tamtego czasu  poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu HR, marketingu i wizerunku i wykorzystuję ją w praktyce.

Aktualnie, jako niezależny konsultant i trener współpracuję z firmami, które szukają sposobów na budowanie wyjątkowych doświadczeń z marką pracodawcy (tzw. candidate experience). Angażuję się również w projekty internetowe zogniskowane wokół marketingu usług rekrutacyjnych oraz współorganizuję studia podyplomowe “Employer branding”, które – ku mojej wielkiej radości – z końcem września 2013 r. ruszają na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Uważam, że branża HR potrzebuje edukacji, inspiracji i świeżych pomysłów. Aby takie terminy, jak employer branding i candidate experience nie były traktowane jako chwilowa moda, ale niezbędniki wpisywane w strategię biznesową każdego przedsiębiorstwa.  Chcę również pokazać, że wprowadzanie dobrych praktyk przez pracodawców nie musi od nich wymagać ogromnych budżetów, a planowanie działań nie powinno trwać w nieskończoność.

Przyszedł czas, aby o tym wszystkim napisać.

Zapraszam Was serdecznie do śledzenia mojego bloga, na którym będę się dzielić swoimi spostrzeżeniami. I oczywiście zachęcam Was do żywej dyskusji :)