Sprawdźmy, co o Candidate Experience sądzi HR

Parę dni temu doszły mnie słuchy, że eRecruiter w ramach powołanej przez siebie Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji (której scenariusze analizowałam jakiś czas temu na blogu) przymierza się do badania wrażeń kandydatów oraz działań pracodawców w zakresie candidate experience. Dzisiaj okazało się, że to drugie badanie ujrzało światło dzienne.

Dobra to wiadomość, ponieważ świat HR potrzebuje wiedzy na temat praktyk stosowanych przez polskich pracodawców i agencje pracy oraz ich wyobrażeń na temat tego, czym jest prawdziwie przyjazna rekrutacja. I to bez względu na to, czy kolejny raz utwierdzimy się w przekonaniu, że jesteśmy w ciemnej D,  czy może nasi respondenci mile nas zaskoczą i okaże się, że to nasze polskie narzekanie na praktyki rekrutacyjne w rodzimych firmach niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

przyjazna rekrutacja badanie
Źródło: eRecruiter

W ankiecie znajdziecie pytania m.in. o skojarzenia z candidate experience, udzielanie feedbacku kandydatom i utrzymywanie relacji z osobami, które brały udział w rekrutacji. Mnie szczególnie interesuje odpowiedź na pytanie, czy pracodawcy próbowali wejść w skórę (nie mylić z zajściem za skórę!) kandydata i (w jaki sposób) weryfikowali proces rekrutacji w swoich firmach. Dużo, oj dużo to powie o naszej świadomości w zakresie candidate experience…

Dlatego jeżeli jesteście odpowiedzialni za HR w swoich organizacjach i macie wolne 5 minut, zachęcam Was do wypełnienia ankiety przygotowanej przez eRecruitera. Jest dostępna TU. Jak zaznaczyli organizatorzy, badanie jest anonimowe, jednak uczestnicy, którzy zdecydują się na pozostawienie swojego adresu e-mail, dostaną później zbiorczy raport z wynikami.

Komentarza do wyników możecie się spodziewać także na moim blogu. A jestem pewna, że będzie co komentować.